Fotografia ślubna - wybierz specjalistę na swój wielki dzień

Fotografia ślubna - wybierz specjalistę na swój wielki dzień

Fotografia ślubna to wyjątkowa sprawa. Znalezienie dobrego fotografa na ślub nie jest wcale takie proste. Szukając w Internecie pod hasłem “fotografia ślubna” od liczby ofert można dostać oczopląsu. Jak znaleźć odpowiedniego fotografa na ten szczególny dzień w waszym życiu? Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę 3 istotne sprawy.


Fotografia ślubna http://fotocyfra.info/ - liczy się jakość


Aby można było mówić, że fotografia ślubna jest na dobrym poziomie, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jakość oferowanych przez fotografa zdjęć. Muszą one wyróżniać się nietuzinkowym pomysłem i różnorodnością kadrów, ale najważniejsze będą ostrość, doświetlony drugi plan na zdjęciach, nasycone kolory i odpowiedni kontrast. Oczywiście, nie bez znaczenia pozostaje także umiejętna obróbka w programie graficznym. Pamiętaj, że fotografia ślubna nie stawia na ilość zdjęć, ale na ich dobrą jakość. To, co otrzymasz finalnie od fotografa, ma stanowić pełny reportaż ślubny.


Pamiętaj zatem, by dobrze przejrzeć portfolio fotografa ślubnego. Posłuchaj także, co ma ci do powiedzenia - jakie pomysły proponuje na wasz szczególny dzień. Ważne jest, by fotograf ślubny pokazał wam swoje wcześniejsze realizacje w dużym formacie - w ten sposób przekonacie się, czy naprawdę zdjęcia są dobrej jakości.


Jeśli fotograf ślubny proponuje ci tysiące zdjęć, zastanów się, czy na pewno będą one interesujące jakościowo. Fotografia ślubna zakłada również obróbkę zdjęć po ich wykonaniu. Mając ich na płycie 200, możesz być pewny, że wszystkie zostały jej poddane.


Dobry kontakt z fotografem


Nie zapomnij, by przeszukując Internet pod hasłem “fotografia ślubna”, znaleźć fotografa, który przed podpisaniem umowy zaproponuje spotkanie na żywo. To bardzo istotne, chociażby po to, by na żywo zobaczyć poprzednie realizacje. Najważniejsze jest jednak to, byście złapali z fotografem wspólny język. Jeśli fotografia ślubna ma być niewymuszona i naturalna, nie możecie być w czasie zdjęć skrępowani. Ślub i tak jest powodem do stresu, nie należy więc szukać dodatkowych do niego powodów.


Bardzo ważne jest, by fotograf podczas spotkania pokazał wam umowę, którą finalnie będziecie musieli z nim podpisać. Dzięki temu będziecie dokładnie wiedzieli, co ona zawiera po spokojnym z nią zapoznaniu. To bardzo ważne, by poznać wszystkie jej szczegóły - tylko dzięki temu nie zaskoczą cię żadne dodatkowe koszty, np. za dodatkowe godziny pracy, jeśli w czasie wesela goście będą dobrze się bawili.


Fotografia ślubna - cena


Fotografia ślubna to nie jest najtańsza usługa, trzeba mieć tego świadomość zanim zacznie przeglądać się oferty. Warto jednak wziąć pod uwagę ilość godzin, którą fotograf ślubny musi poświęcić, by dać nam oczekiwany efekt. Samo zrobienie zdjęć w dniu ślubu to około 14 godzin. Należy trzeba doliczyć 3 godziny sesji plenerowej oraz około 20 godzin, które fotograf ślubny spędzi przy komputerze, odpowiednio obrabiając zdjęcia. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że godzina pracy specjalisty musi trochę kosztować. Musisz pamiętać także o kosztach utrzymania działalności gospodarczej oraz zakupu sprzętu.