Dlaczego sprawę o odszkodowanie warto powierzyć adwokatowi?

Dlaczego sprawę o odszkodowanie warto powierzyć adwokatowi?

Potrzebujesz reprezentanta w sprawie o odszkodowanie? Kiedy wpisujesz w okienko wyszukiwarki internetowej hasło “Odszkodowania Zielona Góra” ta podpowiada ci oferty kancelarii odszkodowawczych oraz prawników, a ty nie wiesz, kogo wybrać? Zawsze postaw na prawnika. Dlaczego sprawę o odszkodowanie warto powierzyć adwokatowi, a nie kancelarii odszkodowawczej? Poznaj najważniejsze powody.


Może cię to zaskoczyć, ale usługi adwokata będą tańsze niż kancelarii - czasem mogą być nawet kilkukrotnie tańsze! Okazuje się, że dobry adwokat za sprawę odszkodowawczą weźmie najczęściej 3 razy mniej od tego, ile finalnie potrącą sobie kancelarie. Dlaczego?


Przede wszystkim, musisz mieć świadomość, że kancelaria odszkodowawcza, którą znalazłeś pod hasłem “Odszkodowania Zielona Góra http://adwokatpelinski.pl/odszkodowania/ “ ponosi duże koszty w twojej sprawie jeszcze zanim ty zaczniesz im płacić. Inwestują w reklamy i monitoring spraw podobnych do twojej, następnie udzielają pomocy bez brania zaliczek, a następnie umawiają się na nawet 35% od wygranej, bo przecież obiecują ci spory sukces! Adwokat nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z twoją sprawą, więc jego honorarium będzie znacznie niższe.

 

Pamiętaj również, że żadna z kancelarii odszkodowawczych, które znajdziesz w sieci pod hasłem “Odszkodowania Zielona Góra”, nie może reprezentować cię w sądzie, gdy dojdzie do odmowy wypłaty świadczenia przez właściwy zakład ubezpieczeń. Finalnie i tak zostanie zatrudniony adwokat, przy czym twoja prowizja od usługi wtedy wzrośnie, bo to właśnie za nią kancelaria pokryje koszty opłaty prawnika.


Poza tym zastanów się, dlaczego ktoś ma narzucać ci twojego przedstawiciela, skoro możesz wybrać go sam? Tylko w ten sposób możesz wybrać adwokata, który cieszy się dobrą opinią i ma doświadczenie w podobnych sprawach.


Pamiętaj także, że na adwokacie spoczywają pewne obowiązki regulowane przepisami Naczelnej Rady Adwokackiej. Podlega on nadzorowi władz publicznych, odpowiadając dyscyplinarnie przed władzami samorządowymi. Dlatego szukając pod hasłem “Odszkodowania Zielona Góra” skup się raczej na szukaniu prawnika i omijaj kancelarie - jeśli oni wykonają błąd w swojej sztuce, możesz skarżyć ich jedynie drogą sądową, gdyż podlegają prawom wolnego rynku.


Musisz mieć dodatkowo świadomość, że każda kancelaria odszkodowawcza ma prawo w każdej chwili zgłosić upadłość gospodarczą - zgodnie z prawem jest spółką handlową i może tak zrobić.


Pamiętaj również, że kancelarie odszkodowawcze, które znajdziesz pod hasłem “Odszkodowania Zielona Góra” najczęściej same znajdują swoich potencjalnych klientów. Ich działania skupiają się na marketingu bezpośrednim, który pozwala im obiecywać znacznie więcej niż to możliwe. Tymczasem zatrudniając adwokata masz zupełną pewność, że nigdy nie zrobi niczego, co nosiłoby znamiona reklamy i nie miało pokrycia w rzeczywistości. Podobnie jak lekarze, adwokaci mają ograniczone prawo do reklamy, zatem ich działania opierają się jedynie na istniejących i zatwierdzonych kodeksach. To z pewnością jeden z najważniejszych powodów, dla których lepiej postawić na nich.